نکاتی در مورد نگهداری پیانو

تمیز کردن پیانو :برای تمیز کردن پیانو از پارچه های نرم و کمی مرطوب استفاده کنید و بدنه و کلاویه ها ی پیانو را بایستی تمیز کنید.

در ادامه توضیحات بیشتر ارائه میگردد.

محل قرار گرفتن پیانو :محل قرار دادن پیانو نباید در مجاورت وسایل سرمایش و گرمایشی و یا در مقابل نور مستقیم آفتاب باشد.

سرویس های سالیانه :برای سرویس پیانو خود مانند کوک و رگلاژ کردن پیانو با نمایندگی های مجاز خود پیانو تماس بگیرید.

حمل پیانو: حمل و نقل پیانو کار تخصصی است و برای جا به جا کردن آن از افراد متخصص همان شرکت کمک بگیرید .

با توجه به رعایت تمامی موارد بالا باعث می شود که کوک و رگلاژ پیانو خارج نشود و همچنین رنگ پیانو ،ترک در سطح و عمق چوب آن ایجاد نشود.

کلیدهای پیانو بعد از مدتی به خاطر عرق کردن دست ها و چربی پوست دست و همچنین گرد و غبار تیره می شود .برای جلوگیری از این مورد می توانید قبل از استفاده دستانتان را بشویید که این کمک به تمیز بودن پیانو در مدت طولانی تری می کند.

متاسفانه برخی افراد ندانسته از مواد شوینده غیر استاندارد برای تمیز کردن کلید های پیانو استفاده می کنند که به مرور زمان باعث از بین رفتن لایه ای از کلیدها می شود و تغییر رنگ پیدا می کند .

برای تمیز کردن پیانو از دستمال های پنبه ای و نرم استفاده کنید و به هیچ عنوان از دستمالی که در آن مواد کاغذی به کار رفته استفاده نکنید. رطوبت دستمال تا حدی باشد که پس از کشیدن دستمال ردی از از خیسی روی کلید نماند چرا که آب به داخل نفوذ می کند و باعث خرابی پیانو می شود.(تنها لایه ی رویی کلید ضد آب است .)

از پارچه های رنگی که ممکن است پس از استفاده رنگ خود را روی پیانو جای گذارد استفاده نکنید .

توجه :کلید های سفید و سیاه را با هم تمیز نکنید ابتدا سفید و پس از آن سیاه را تمیز کنید و یا از پارچه های جداگانه برای این کار استفاده کنید .

 پیانو اتومایسر (ottomeiser)،پیانو چلن( challen)،پیانو crawzer