نکاتی در مورد خرید پیانو

نکته 1:اگر تازه کار هستید و قصد خرید پیانو دارید ،خرید پیانو آکبند توصیه می شود.ولی اگر مشکل مالی دارید و یا به هر دلیل دیگری توان خرید پیانو آکبند را ندارید و میخواهید پیانو دست دوم خریداری کنید از یک کارشناس در این زمینه کمک بگیرید .

نکته 2:در مورد کلیدهای پیانو؛ نباید خیلی نرم باشد طوری که زیرانگشت شما حس شود و نباید خیلی سفت باشد ،در واقع باید میزان شلی و سفتی کلید های پیانو میانه باشد و برای این ،باید از یک کارشناس خبره کمک بگیرید.

نکته 3:به پدال پیانو دقت کنید ،به خصوص پدال DAMPER باید خیلی خوب کار کند .که این از عهده ی گوش یک مبتدی خارج است.

نکته 4:نکته مهمی که وجود دارد این است که سعی کنید حتما پیانو هایی با برندهای شناخته شده را انتخاب کنید .به خصوص در خرید پیانوهای دیجیتال این نکته را مد نظر بگیرید .

پیانو اتومایسر ،پیانو چلن از پیانوهای خوب آکوستیک هستند.پیانو یک اسباب بازی نیست که با صرف هزینه کم آن را خریداری کنید و پس از مدتی آن را دور بیندازید.قیمت پیانو دیجیتال و نیز قیمت پیانو آکوستیک نسبتا زیاد است و باید پیانویی را خریداری کنید که اگر پس از مدتی قصد فروش پیانو خود را داشتید ،خریدار موجود باشد .(باید پیانو شناخته شده باشد)

نکته 5:ظاهر و تمیز بودن پیانو نکته مهمی است که باید به آن دقت کرد .باید خط و خش و یا کنده شدن چوب پیانو توجه کنید و اگر ظاهر آن خوب نیست از خرید آن صرف نظر کنید واین نیاز به نظر کارشناس ندارد و خودتان میتوانید این را تشخیص دهید .

پیانو جدا از یک ساز بودن ،یک دکور و تزئین زیبا برای منزل شماست .